Według jednego z badań, w wyniku naruszenia bezpieczeństwa danych firmy mogą stracić nawet 50% swoich...
Powlekany czy niepowlekany? Większość używanych przez nas na co dzień papierów to oczywiście produkty, które nie są powlekane. Będzie to oznaczać, że nie ma na nich powłoki, która będzie gwarantować lepszą wytrzymałość. Papier powlekany ma specjalną powłokę, dzięki czemu doskonale oddaje kolory i będzie dawał lepsze możliwości, gdy chodzi o drukowanie obrazów. Kupując powlekany papier warto sprawdzić czy jest to produkt jedno czy dwustronny. Taki drugi pozwoli na ekonomiczny druk. W ofercie dobrych firm znajdzie się także papier wodoodporny, który ma specjalną powłokę i będzie gwarantował bezpieczeństwo papieru i druku. Jeśli chodzi o papiery fotograficzne mamy następujące propozycje w sprzedaży. • matowe(matt) • półmatowe (satynowe, satynowane, semi-glossy, semi-matt) • z lekkim połyskiem (glossy, gloss) • z wysokim połyskiem (supergloss, hi gloss) To jaki papier wybierzemy zależy wyłącznie od tego na jakim efekcie będzie nam zależało. Kolorowe zdjęcia świetnie się jednak prezentują na papierze z połyskiem. Satynowany papier raczej jest przeznaczony do druku laserowego.
Dobry papier to propozycja, w której włókna będą dobrze rozprowadzone. Warto wiedzieć jak to sprawdzić. W czasie wybierania papieru niestety nie jest to sprawa prosta. Dopiero po otwarciu można to zrobić wyciągając jedną kartkę i patrząc nad nią pod światło. Jeśli kartka będzie jednolicie prześwitująca to można powiedzieć, że jest dobra formacja, jeśli pojawiać się będą plamy to znaczy, że formacja jest słaba. Trzeba także pamiętać, że formacja ma istotne znaczenie, gdy będzie chciało się drukować obrazy na takiej kartce. Niekiedy ludzie wybierają papier z recyklingu, ale tutaj trzeba się liczyć z pewnymi zanieczyszczeniami, które mogą na takim papierze występować i przez to nie nadaje się on do drukowania dobrych jakościowo grafik czy zdjęć. Istotnym elementem papieru jest także jego jasność określana jako białość.
Jeśli chodzi o wybór papieru do samego tekstu to raczej nie ma to szczególnego znaczenia, ale przy tekście i obrazach może pojawić się rozczarowanie, ponieważ te tanie ryzy papieru mają najczęściej kartki, gdzie odcień jest beżowo – szarawy i dodatkowo mamy niewielką gramaturę takiego papieru. Na takim papierze nie będzie zadowalającego kontrastu i wydruk nie będzie taki na jakim powinno nam zależeć. Jeśli chodzi o ofertę firm produkujących papier mamy także propozycje, pośród których znajdują się papiery kolorowe i to jak się zdaje również w wielu przypadkach będzie przydatna propozycja. Nieprzezroczystość. Jako dobry papier określa się taki, gdzie nie będzie przebijania tekstu czy zdjęć na drugą stronę. Nieprzeźroczystość musi być powyżej 90% a w przypadku, gdy chcemy drukować dwustronnie musi być 100%. Gładkość Gładkość określa się również jako szorstkość i wpływa na wydruk. Im gładszy papier tym lepiej będzie wyglądał druk obrazów. A gładkość określa się według tego ile powietrza przechodzi przez papier w ciągu minuty. Im większy wskaźnik tym gładszy papier mamy.
Według jednego z badań, w wyniku naruszenia bezpieczeństwa danych firmy mogą stracić nawet 50% swoich...
Aplikacja Becric to wyjątkowe narzędzie do rozrywki w sferze hazardu. A przy okazji, korzystając z niej...
O analityce biznesowej Najprościej rzecz ujmując, analitykę biznesową można zdefiniować jako...
Na rynku mamy wiele modeli drukarek, a ich producenci zadbali o to, byśmy mogli dobrać odpowiednie rodzaje...
Jeśli chodzi o asortyment papierów do drukarek to mamy bardzo wiele propozycji od firmy Epson. Ten...
Papier przeznaczony do drukarek atramentowych różni się od zwykłego papieru tym, że ma specjalną...